LV RU

ŠKODA KAMIQ ir ieguvis galveno titulu konkursā "Latvijas Gada auto 2020" 

Uzvarētājs tika noskaidrots, žūrijai balsojot par septiņiem finālistiem. Kopumā konkursam bija pieteikts rekorda skaits 35 jaunākie auto modeļi, kas pretendēja arī uz tituliem konkursa atsevišķajās nominācijās. ŠKODA KAMIQ ir jau otrais ŠKODA markas apvidus automobilis, kas uzvarējis “Latvijas Gada auto” konkursā – iepriekš to paveica ŠKODA KODIAQ, kas tika atzīts par “Latvijas Gada auto 2017”. 

 

Iepazīsti tuvāk jauno ŠKODA KAMIQ

Pilnīgi jauns krosovera modelis, kas apvieno sevī SUV priekšrocības un kompaktas automašīnas izveicību. Progresīvākās asistentu sistēmas svaigā dizainā.

Ar savu jaudīgo, spēcīgo izskatu pilsētas krosovers turpina Čehija auto ražotāja veiksmīgo krosoveru dizaina valodas tradīciju, pievienojot tai dažas jaunas iezīmes, ieskaitot dalītus priekšējos lukturus ar dienas gaitas gaismām virspusē – pirmo reizi ŠKODA modeļos.

EKSTERJERS

ŠKODA KAMIQ priekšpusi raksturo plats radiatora režģis ar dubultiem stieņiem un izteiksmīgām līnijām uz dzinēja pārsega. Spēcīgs priekšējais spoileris uzsver automašīnas bezceļu raksturu. Kompaktais sānu daļas izskats ar lielajiem 16 līdz 18 collu riteņiem un pacelts dzinēja pārsegs izskatās robusti un dinamiski; jumta līnija un augstais klīrenss pastiprina kopējo iespaidu. Sānskatā redzamas sabalansētas proporcijas un monumentāls dizains, kas apvienots ar dinamisku un sportisku izskatu. Aizmugurējo daļu rotā ŠKODA tipiskie C formas lukturi. Izkliedētājs akcentē automašīnas lielo klīrensu un jaudīgo izskatu.

Jaunais ŠKODA krosovers ir zīmola pirmais modelis, kas aprīkots ar dalītiem LED priekšējiem lukturiem ar dienas gaitas gaismām, kas pilnībā LED versijā izskatās pēc četriem dārgakmeņiem virs galvenajiem starmešiem. Trīsdimensionāli un kristāla līniju efekti, kā arī LED bloki, kas izskatās pēc zaigojošiem dārgakmeņiem piešķir izskatam eleganci. Pilnībā LED lukturu versija aprīkota arī ar miglas lukturiem ar statiskām līkumu gaismām, kā arī ar – pirmo reizi ŠKODA modeļos – dinamiskiem priekšējiem un aizmugurējiem virzienrādītājiem. Priekšējie indikatori ir vēl sadalīti atsevišķos LED elementos. Kad vadītājs ieslēdz indikatorus, tie iemirdzas kustībā uz sāniem.

DZINĒJI

Visi ŠKODA KAMIQ dzinēji ir tiešās iesmidzināšanas spēka agregāti ar turbīnu. Tie aprīkoti ar bremžu enerģijas atjaunošanu un Stop/Start tehnoloģiju, kā arī tie adbilst šobrīd stingrākajam Euro 6d-TEMP izmešu standartam. Sākuma aprīkojuma līmeņa

1.0 TSI dzinējam ir 70 kW (95 ZS) jauda. No tā 1,0 litru cilindru bloka tilpuma modelis rada maksimālo griezes momentu 175 Nm, kā arī tas tiek piedāvāts apvienojumā ar 5 pakāpju pārnesumkārbu. 1.0 TSI ar 85 kW (115 ZS) jaudu standartaprīkojumā pieejams ar 6 pakāpju pārnesumkārbu, bet iespējams izvēlēties arī ar 7 pakāpju DSG no papildaprīkojuma, kas rada 200 Nm griezes momentu. Augstāko aprīkojuma līmeni pārstāv četru cilindru 1.5 TSI ar 110 kW (150 ZS) jaudu un 250 Nm maksimālo griezes momentu. Tā aktīvā cilindru atslēgšanas tehnoloģija (ACT) automātiski atslēdz divus cilindrus, kad darba slodze ir viegla, tādējādi taupot degvielu. Šis dzinējs ir pieejams arī ar 7 pakāpju DSG pārnesumkārbu, kas nodrošina alternatību manuālajai 6 pakāpju transmisijai. Visi trīs benzīna dzinēji aprīkoti ar benzīna daļiņu filtru.

Četru cilindru 1.6 TDI dīzeļdzinējs ar 85 kW (115 ZS) jaudu piedāvā arī 250 Nm griezes momentu; tas ir aprīkots ar SCR katalītisko pārveidotāju ar AdBlue iesmidzināšanu un dīzeļdegvielas daļiņu filtru standartaprīkojumā. Šis efektīvais dīzeļdzinējs pamataprīkojumā ir apvienots ar 6 pakāpju manuālo pārnesumkārbu; ar 7 pakāpju DSG pieejamu papildaprīkojumā.

Jaunākā 1.0 G-TEC versija ir īpaši efektīvs un videi draudzīgs veids braukšanai ar ŠKODA KAMIQ. Šis trīs cilindru dzinējs ir ar 66 kW (90 ZS) jaudu un maksimālo griezes momentu 160 Nm, turklāt tas darbojas ar dabasgāzi (CNG). Tas rada maz CO2 un NOx izmešu, salīdzinot ar konvenciālo degvielu. Jauda tiek novadīta izmantojot manuālu 6 pakāpju pārnesumkārbu.

Par 37 mm lielāks klīrenss nekā jaunajai, kompaktajai ŠKODA SCALA ļauj ŠKODA KAMIQ šasijai apvienot sevī krosoveru priekšrocības ar izveicīgo kompaktauto vadāmību. Sporta šasijas kontrole nodrošina vēl dinamiskāku konfigurāciju. Papildaprīkojumā pieejamā sporta šasija ir pat 10 mm zemāka, un papildu Normal režīmam tā aprīkota arī ar Sport režīmu, kas elektroniski iestata stingrākus amortizatoru iestatījumu.

Vadītāji var pielāgot divus šasijas iestatījumus braukšanas režīmu izvēles izvēlnē, kas iekļauta sporta šasijas kontrolē. Braukšanas režīmu izvēle piedāvā četru režīmu izvēli: Normal, Sport, Eco un Individual. Virsbūves apakšējās daļas aizsardzība, kas pieejama papildaprīkojumā, piemērota tiem, kuri vēlas izcelt arī bezceļu īpašības.

INTERJERS

KAMIQ ir Čehijas zīmola otrais modelis, kas aprīkots ar jauno interjera koncepciju. Tā interjerā dominē brīvi stāvošs ekrāns, kas ir ideāli izvietots vadītāja redzes lokā; tā 9,2 collu izmērs ir viens no lielākajiem savā segmentā. “Rakstura” līnija atbalsojas līnijās uz dzinēja pārsega. Tā veido arī ergonomisku rokas balstu zem displeja ērtai skārienjutīgā ekrāna vadībai. 10,25 collu virtuālais kokpits arī ir viens no lielākajiem displejiem segmentā. Jaunais mērinstrumentu panelis turpina eksterjera dizaina valodu. Sānu gaisa ventilācijas atveres stiepjas pāri durvju apšuvumam, vizuāli paplašinot KAMIQ telpas izjūtu.

Priekšējais panelis ar jaunajiem dekoratīvajiem elementiem, kā arī priekšējo durvju apdare veidoti no augstas kvalitātes, mīkstas putu materiāla virsmas ar jaunu, specifisku virsmu ar tekstūru, kas atgādina kristāla līniju struktūras. Šāds dizains veidos arī nākotnes ŠKODA zīmola stilu. Trīs krāsās: baltā, sarkanā un vara; pieejamais vides apgaismojums palīdz nodrošināt patīkamu atmosfēru telpā. Tas piešķir vizuālus akcentus sēdekļu apdares krāsojumam un šuvēm. Papildaprīkojumā iespējams izvēlēties ekskluzīvo Suedia mikrošķiedras sēdekļu apdari.

Jaunā ŠKODA krosovera interjers pārsteidz ne tikai ar telpas daudzumu, bet arī ar komfortu, kas parasti sastopams augstākas klases automašīnās. Piemēram, stūres un vējstikla apsilde. KAMIQ pieejama ne tikai priekšējo sēdekļu apsilde, bet arī aizmugurējo sēdekļu apsilde papildaprīkojumā.

Jaunais ŠKODA KAMIQ ir 4 241 mm garš un 1 793 mm plats, un tā augstums ir 1 531 mm. Riteņu garenbāze ir 2 651 mm. Tas ir īpaši noderīgi aizmugurējiem pasažieriem, kuri var izbaudīt 73 mm vietu ceļiem. Bagāžas nodalījuma ietilpīga ir 400 l, ko iespējams palielināt līdz 1 395 l ar nolaistiem aizmugurējiem sēdekļiem. Papildaprīkojumā iespējams izvēlēties arī priekšējā sēdekļa atzveltnes nolaišanas funkciju, kas ļauj viegli transportēt garākus priekšmetus līdz 2 447 mm.

SAVIENOJAMĪBA

ŠKODA KAMIQ pieejamas trīs informācijas un izklaides sistēmas. Augstākā aprīkojuma līmeņa Amundsen informācijas un izklaides sistēma aprīkota ar brīvi stāvošu 9,2 collu skārienjutīgu ekrānu, kas novietots priekšējā paneļa augšpusē, vadītājam skaidri redzamā vietā. Šis ekrāns ir viens no lielākajiem segmentā. Tieši tāpat kā KAMIQ 10,25 collu virtuālais kokpits ar piecu dažādu displeja izkārtojumu izvēli – klasiskais, pamata, moderns, sporta un paplašinātais. Pat Bolero informācijas un izklaides sistēma aprīkota ar 8 collu ekrānu, savukārt pamata līmeņa Swing sistēma pieejama ar 6,5 collu ekrānu un četriem skaļruņiem priekšā. Bolero un Amundsen aprīkotas ar astoņiem skaļruņiem; papildaprīkojumā pieejama 405 vatu ŠKODA Sound System skaņas sistēma, kas sastāv no desmit skaļruņiem.

Pastāvīgs interneta savienojums nodrošina KAMIQ ar eCall zvana funkciju, kas sniedz tādu informāciju par automašīnu, kā atrašanās vieta un statusu, ja ir noticis negadījums, kā arī proaktīvos pakalpojumus, kas sazinās ar servisu, lai koordinētu servisa apmeklējumu.

Augsta līmeņa savienojamība automašīnā ļauj tai piekļūt attālināti, izmantojot ŠKODA Connect lietotni vai portālu. Šī funkcija ļauj automašīnas īpašniekam aizslēgt un atslēgt savu automašīnu vai pārbaudīt, vai ir aizvērti visi tās logi – tas viss iespējams attālināti.

Turklāt automašīnu īpašnieki var ērti iegūt informāciju, pat sēžot savā viesistabā, un noskaidrot, piemēram, cik daudz tvertnē atlicis degvielas. Citi dati par automašīnu, kā brauciena informācija – nobraukums vai braukšanas ātrums arī ir pieejami.

Informācijas un izklaides lietotnes, kuras pieejamas tiešsaistes veikalā un ir savietojamas ar Amundsen informācijas un izklaides sistēmu, piedāvā vēl vairāk pakalpojumu brauciena laikā. Piemēram, izmantojot jaunumu lietotni, KAMIQ īpašnieki var pierakstīties jaunumu plūsmām; laikapstākļu lietotne sniedz informāciju par visu Eiropu. Tiešsaistes satiksmes informācijas lietotne nodrošina precīzākus maršruta un braucienu laiku aprēķinus; informāciju par sastrēgumiem un alternatīviem maršrutiem, kas tiek atjaunota reālā laikā.

Tiešsaistes dati ekrānā attēlo arī informāciju par pieejamajām stāvvietām un aktuālajām degvielas cenām, kā arī nodrošina balss vadības funkciju, kas saprot pilnus teikumus un dialektus, pateicoties ŠKODA serverim. Tiešsaistes veikalā klienti var izvēlēties papildu datu plānus, piemēram, lai nodrošinātu pasažierus ar mobilajiem datiem, izmantojot Wi-Fi tīklāju. Netiek ieturēta nekāda papildu maksa, un nav nepieciešami servisa apmeklējumi, jo navigācijas sistēmas kartes tiek automātiski atjauninātas “pa gaisu”.

NOSAUKUMS

Jaunais ŠKODA krosovers ŠKODA KAMIQ. Šis ir trešais zīmola krosovers Eiropas tirgum, un tas apzīmē čehu ražotāja krosoveru kampaņas nākamo soli. Nosaukums KAMIQ nāk no Kanādas ziemeļos un Grenlandē dzīvojošu inuītu cilšu valodas. Tas apraksta kaut ko, kas perfekti iederas kā “otrā āda” jebkurā situācijā. Tas ir arī pietiekošs iemesls, lai jaunajam krosovera modelim Eiropā iedotu to pašu vārdu, ar kādu tas jau ir pazīstams Ķīnā.

ŠKODA KAMIQ ir pilsētas krosovera modelis, kas prezentē sevi kā ideālu sabiedroto mūsdienu pilsētnieka dzīvesveidam un ne tikai. Vārds ŠKODA KAMIQ jau ir pazīstams modeļa nosaukums Ķīnā, tāpēc tas ir perfekti piemērots šī krosovera modelim. Tajā pašā laikā nosaukums iekļaujas visu pārējo krosoveru modeļu klāsta nomenklatūrā – visu aktuālo ŠKODA krosoveru modeļu nosaukumi sākas ar K un beidzas ar Q.

Ar jauno ŠKODA KAMIQ čehu auto ražotājs sper nākamo soli savā krosoveru kampaņā un paplašina savu piedāvājumu ar kompaktu, uz pilsētas dzīvesveidu orientētu budžeta klases modeli Eiropas tirgum. ŠKODA KAMIQ apvieno sevī SUV priekšrocības – paaugstināta sēdpozīcija, labāka pārredzamība, komfortablāka iekāpšana un izkāpšana, palielināts klīrenss – ar kompaktas automašīnas izveicību un vadāmību. Uz modulārās transversālas matricas platformas balstītais ŠKODA modelis piedāvā jaunas asistentu sistēmas kopā ar neskaitāmiem Simply Clever risinājumiem – viena no zīmola raksturīgākajām iezīmēm līdzās interjera ietilpībai.

DROŠĪBA

ŠKODA KAMIQ piedāvā progresīvākās drošības sistēmas – priekšējais asistents un joslu asistents jau pieejami standartaprīkojumā. Priekšējais asistents, kas sevī ietver avārijas bremzēšanu pilsētā un gājēju aizsardzību ar prognozēšanu, uzrauga apgabalu automašīnas priekšā, braucot pilsētā, tādējādi palīdzot novērst negadījumus. Joslu asistents ar kameru palīdzību atpazīst joslu marķējumus un palīdz vadītājam saglabāt automašīnas braukšanas joslu. Adaptīvā kruīza kontrole (ACC) saglabā vadītāja iestatīto braukšanas ātrumu un automātiski pielāgo ātrumu satiksmei automašīnas priekšā, braucot ar ātrumu līdz pat 210 km/h uz lielceļiem. Apvienojumā ar DSG sistēma var pat nobremzēt ŠKODA KAMIQ pilnībā līdz tas apstājas un atsākt kustību automātiski pat trīs sekunžu laikā. Papildaprīkojumā pieejamā vadītāja noguruma brīdinājuma sistēma nekavējoties ziņo par vadītāja koncentrācijas samazināšanos.

Drošības līmeni iespējams palielināt vēl vairāk ar papildu sistēmām. ŠKODA KAMIQ sensori reģistrē tuvojošos sadursmi, papildaprīkojumā pieejamais proaktīvais pasažieru aizsardzības asistents ātri aizver visus atvērtos logus un nospriego priekšējās drošības jostas. Sadursmes gadījumā par pasažieru drošību rūpējas līdz pat deviņiem gaisa drošības spilveniem, ieskaitot ceļu zonas gaisa drošības spilvenu un sānu gaisa drošības spilvenus aizmugurējiem sēdekļiem. Pēc negadījuma atkārtotas sadursmes novēršanas bremzēšana novērš automašīnas tālāku nekontrolētu kustību.

Daudzas modernas asistentu sistēmas novērš negadījumus un nodrošina ŠKODA KAMIQ augstu aktīvās drošības līmeni. Papildaprīkojumā pieejamais sānu asistents spēj noteikt automašīnas, kas atrodas pat līdz 70 m attālumā un grasās veikt apdzīšanas manevru, vai kuras atrodas aklajā zonā, tādējādi efektīvi asistējot vadītājam uz šosejām un lielceļiem. Tas iespējams pateicoties divu radaru sistēmai automašīnas aizmugurē, kas brīdina vadītāju, izmantojot gaismas signālus sānu spoguļu iekšpusē, kur vadītājs tās intuitīvi pamanīs. Brīdinājums par satiksmi aiz automašīnas brīdina vadītaju par objektiem, kuri atrodas kustībā aiz automašīnas, izbraucot no stāvvietas. Tā ir viena no svarīgākajām sānu asistenta sistēmām.

Papildaprīkojumā pieejama atpakaļskata kamera un parkošanās asistents, kuri automātiski manevrē ŠKODA KAMIQ, lai iebrauktu vai izbrauktu no paralēli vai perpendikulāri novietotu automašīnu rindas. Integrētā manevrēšanas asistenta funkcija automātiski nobremzē pilsētas krosoveru, ja sensori nosaka šķērsli automašīnas priekšā vai aizmugurē parkojoties. Papildaprīkojumā pieejams arī automātisko gaismu asistents. Tas izmanto kameru, lai noteiktu tuvojošos satiksmi, kā arī automašīnas, kas brauc KAMIQ priekšā, un automātiski pārslēdzas starp tālajām un tuvajām gaismām.

SIMPLY CLEVER

Kopumā ŠKODA KAMIQ piedāvā vairāk nekā divdesmit Simply Clever risinājumu. KAMIQ ir pirmā automašīna savā segmentā, kurā pieejama atjautīga durvju malu aizsardzība, kas automātiski izbīdās atverot durvis. Šī sistēma novērš KAMIQ, kā arī blakus stāvošo automašīnu bojājumus, īpaši parkojoties šaurajās pilsētas ielās.

Vēl kāda ērta funkcija ir papildaprīkojumā pieejamais elektriskais bagāžas nodalījuma vāks, kas lieti noder, piemēram, ikdienas iepirkumu vieglākai ievietošanai un izņemšanai. Bagāžas nodalījuma vāku iespējams atvērt un aizvērt ar pogas pieskārienu; pateicoties integrētajai “pavilkt, lai aizvērtu” funkcijai, atvērtais vāks var tikt aizvērts arī viegli to pavelkot. Sākot no Ambition aprīkojuma līmeņa bagāžas nodalījuma sānos atrodams izņemams LED lukturītis. Turpat atrodama arī poga elektroniskai piekabes āķa izbīdīšanai.

Tiekamies jaunajā ŠKODA pasaulē - Rīgā, MEŽCIEMĀ, Biķernieku ielā 125!