LV RU

Pasaules pirmizrādi piedzīvojis ŠKODA ENYAQ COUPE iV

Elektroauto segmenta potenciāls nākotnē turpinās saglabāties augsts – ŠKODA ENYAQ iV Latvijā ieradās 2021. gada maijā un līdz gada beigām kopumā tika piegādāti 93 auto, tādejādi ENYAQ iV kļūstot par visvairāk pārdoto jauno elektroauto Latvijā. Turpinot savu uzvaras gājienu 2022. gada 31. janvārī pasaules pirmizrādi ir piedzīvojis ŠKODA ENYAQ COUPE iV un jaudīgais ŠKODA ENYAQ COUPE RS iV.

Galvenās izmaiņas ieviestas virsbūvē, sākot no B statnes uz aizmugurējo daļu. Tieši šajā daļā ENYAQ COUPÉ iV jumta līnija sāk viegli nolaisties, piešķirot automašīnai četru durvju kupejas formu. Elegantais jumta līnijas slīpums nemanāmi noslēdzas bagāžas nodalījuma vākā, virs kura atrodas izteiksmīgs spoileris. 

“Jaunais ENYAQ COUPÉ iV ienes ŠKODA iV saimē vēl vairāk emociju, sportiskuma un elegances. Ar šo versiju ŠKODA dizaineriem un inženieriem ir izdevies apvienot labāko funkcionalitāti ar emocionālu dizainu,” iepazīstinot ar jauno modeli, saka ŠKODA izpilddirektors Tomass Šēfers.

ENYAQ COUPÉ iV var lepoties ar vēl izcilāku gaisa pretestības koeficientu cd = 0,234, kas ir labākais rādītājs savā segmentā. Aerodinamisko rādītāju uzlabojums lielākoties panākts ar jaunas formas aizmugurējo daļu un spoileri uz bagāžas nodalījuma vāka augšējās malas.

ENYAQ COUPÉ iV būs iespējams aprīkot ar pārsteidzošo Crystal Face radiatora režģi, kuru izgaismo 131 LED diodes. Tāpat klientiem būs iespēja izvēlēties starp aizmugurējo riteņu piedziņu vai pilnpiedziņu, bet elektromotoru jauda būs no 132 līdz 220 kW.

ENYAQ COUPÉ iV būs pieejams arī sportiskajā RS versijā. ENYAQ COUPÉ RS iV ir ŠKODA modeļu klāsta virsotne, kas nodrošinās 220 kW jaudu un 460 Nm griezes momentu. Paātrinājums no 0 līdz 100 km/h aizņems 6,5 sekundes un maksimālais ātrums būs 180 km/h, kas ir par 20 kilometriem stundā ātrāk nekā citas ENYAQ modeļa versijas. Gan RS, gan SPORTLINE versiju šasija būs par 15 milimetriem zemāka priekšā un par 10 milimetriem zemāka aizmugurē.